KLAUZULA INFORMACYJNA

10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.

Szanowni Państwo,

jeżeli chcecie aby Wasze dziecko zdobywało rzetelną wiedzę, a przy tym doskonale się bawiło, serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. Szkoła zatrudnia grono wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, ludzi ciepłych i życzliwych, którzy wspomagać będą rozwój talentów muzycznych Państwa pociech. Poprzez kontakt z muzyką Państwa dziecko stanie się bogatsze o nowe doświadczenia, bardziej kreatywne i wrażliwsze na piękno otaczającego go świata.

Proponujemy naukę gry na:

• Fortepianie
  • Akordeonie
  • Skrzypcach
  • Altówce
  • Wiolonczeli
  • Gitarze
  • Kontrabasie
  • Flecie
  • Klarnecie
  • Puzonie
  • Waltorni
  • Trąbce
  • Perkusji

Zapraszamy do udziału w koncertach:

Audycja tematyczna – styczeń

Koncert ogólnoszkolny – kwiecień

Koncerty uczniów klas i-szych z okazji Dnia Matki – maj

i wiele wiele innych

oraz pracy w samorządzie szkolnym – (opiekunki - p. Urszula Guzek i Katarzyna Morawska-Kosno).

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. A. Tansmana w Łodzi prowadzi kształcenie artystyczne uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży w dwóch cyklach: 6-letnim (dzieci od 7 do 9 lat) oraz 4-letnim (dzieci i młodzież od 10-16 lat).

Uczniowie pobierają naukę gry na wybranym instrumencie oraz rozwijają swoje umiejętności i wiedzę muzyczną na takich przedmiotach jak: kształcenie słuchu, rytmika, audycje muzyczne, chór, orkiestra smyczkowa, orkiestra dęta, zespoły kameralne.

Szkoła posiada również bibliotekę oraz magazyn instrumentów, z których można wypożyczać pomoce naukowe potrzebne w procesie dydaktycznym.

W holu głównym tuż przy wejściu znajduje się gablota poświęcona Aleksandrowi Tansmanowi. Uczniowie mogą zaznajomić się z najważniejszymi wiadomościami dotyczącymi tego wybitnego patrona naszej szkoły.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. A. Tansmana w Łodzi to placówka z ponad 60 letnią tradycją kształcenia muzycznego. Jej absolwenci to wybitni muzycy – instrumentaliści zasiadający przy pulpitach renomowanych orkiestr w kraju i za granicą, profesorowie i wykładowcy akademiccy, cenieni pedagodzy, kompozytorzy, twórcy kultury.

Szkoła prowadzi również ożywioną działalność animacyjną w zakresie kultury muzycznej.

Współpracuje z łódzkimi placówkami oświatowymi, szkołami, przedszkolami, instytucjami kultury. PSM I st. im. A Tansmana w Łodzi oprócz budynku bazowego na Widzewie posiada także lokalizacje w 3 dzielnicach Łodzi (Teofilów, Retkinia, Dąbrowa).

Swoją działalność dokumentujemy w Kronice szkoły, którą prowadzi p. Gabriela Kornacka.